boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

What is one reaction that will form an arrhenius base?.
Winston and Julia daydream about what their life could be like in the future. What is one possible scenario that they think could happen?
I need help plslslsls​
What is a theme in "Raymond's Run"
please tell me this answer if u know it
hello please help me:((answer 1-3 questionanyone?:(willing to help me please:(​
What is the formula for the Pythagorean theorem?
Who is the strongest person in the family? the speaker Jesica Victor Alfredo
How does the work of Isidro Blasco use humour, irony, parody, wit, or playfulness?
Which text features are included in "Mysterious Oceans" that show that it is an expository text? Choose the two correct answers. 7 A. captions 0 B. ficción cara