athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Under _______, the rights of nonwhite South Africans were curtailed drastically and many black citizens were forced to move into “homelands.” a. Repeal b. Apa
Which of the following was most detrimental to Justinian's Empire? a. the Justinian Codes b. attacks from African forces c. Justinian's military campaigns d.
The male reproductive system includes a. the ovary. b. the cervix. c. the vas deferens. d. the fallopian tubes.
what is the rate at which velocity changes
Nicotine is an extremely addictive substance. TRUE or FALSE.
What type or types of blood flow through the heart? oxygenated deoxygenated both A and B none of the above Solid waste and methane are excreted by the _____ sy
Is the period of transition between childhood and adulthood.
What organizational pattern is most commonly used when writing directions? a. spatial order b. order of importance c. chronological order d. compare and con
what two properties do all forces have?
What is the circle where "Earth meets the sky" called? a. Polaris b. the zenith c. the azimuth d. the local horizon