alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Creeping obesity tends to occur as a person ages. a. True b. False
How many 3/8's are in 1
And triangular pyramid and a triangular prism have congruent bases and the same height the triangular pyramid has a volume of 90 m3 what is the volume of prism?
Disorder in the universe increases because a. spontaneous changes produce more order in a system. b. work produces disorder in a system. c. work produces was
The German theologian _____ is credited with beginning the Protestant Reformation. John Hus Martin Luther John Calvin Ulrich Zwingli
Which of the following materials is brittle ? 1. Wood 2. Metal 3. Ceramic 4. Plastic
The progression from the producer to the consumers is called the ______. a. .potential energy. b. .tertiary consumer. c. .food chain. d. .roller coaster experim
I have this one math problem that I need help with, if someone could walk me through it, please!I have attached the problem as an image.
When setting your schedule, it is sometimes necessary to tell people "No." Please select the best answer from the choices provided. T F
Which answer BEST supports the statement, "China's government can be considered an Oligarchy"?