myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

What kind of number cannot be written as a quotient of two integers?
The color of a flower is controlled by two alternative alleles at a single locus, r (red) and r (white). if an individual has the rr alleles, it is considered t
Professor schroeder argues that children have an innate concept of justice that enables them to make distinctions between fair and unfair rules. this argument i
How do political parties help to unify the american people?
in 1870, the state of Tennessee adopted a new constitution. Which is the BEST explanation for why this happened?
You want to make a skirt to go around the bottom of a round chair with a radius of 1 foot. What is the minimum length of fabric needed for the skirt to wrap the
how do I solve 8×-2=-9+7×
What is the smallest unit on the celsius thermometer?
what word is a unit used to measure force
Which social science studies how populations develop in certain regions based on available resources?