mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

In the figure, a ‖ e, m ‖ n, and m∠3 = 108° What is m∠6? __ °
What geographic feature made early Americans consider isolationist policies? having deserts on the Mexican border having fertile agricultural land on the Atlant
The Scythians divided into what two branches?
i need 3 poems based on the same theme
How Do Humans Affect the Desert Biome
Mark if the statement about Benin is correct. A. Benin City was the well-organized capital of Benin. B. Benin dominated the rain forest and the coastal regions
suppose you mix food coloring in water to make it blue. Have you made a solution or suspension. Explain........PLZ HELP
What did Samuel Adams take a stand for?
When butter is heated it melts and when that melted butter cools and solidifies the process called
a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?