kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the total cost, including 7.5% sales tax, of a $189.99 tool set.
Harry spent $39,000 in 2009 and $42,000 in 2014 on goods and services. The consumer price index was 220 for 2009 and 231 for 2014. Harry’s 2014 spending in 2009
solve the system of equations x+4y=-3 -4×+y=-5​
DNA is passed from parent to offspring to determine the traits of offspring true or false
In Southwest’s BMC, the company decided to fly only one type of aircraft. Based on the discussion in the text, what component of the BMC did this address and wh
Find the 11th term of the geometric sequence 10, -40, 160
if a sprinkler waters 1/8 of lawn in 1/4 hour, how much tome will it take to water the entire lawn?
Is greater 1/9 or 4/36
3+square root of 5 divide by 2- square root of 5
what is 4/7 x 21/40 as a fraction?