josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

on a pogo stick Lula made 24 hops in 30 seconds at this rate how many hops does she make in 50 seconds
Potential energy is best described as the
What is the difference between the solution of parallel lines and the solution of same/coinciding lines?
Judaism Christianity Islam Which religion belongs to each of the statements below: Using the three statements below, state the religion that would make that sta
who determines who will serve on each congressional committee
A student is trying to solve the following problem by selecting the tile shown. Mass of container Which of the following statements is true? A. The student ch
william travels only on Saturdays and Sundays and has flown 1,020 miles this month. Jason travels every weekday and has flown 1,200 miles this month. If each ma
why is it important to read critically the works of early historians such as Herodotus or Thucydides
Which of the following lists both a drawback and benefit of globalization A. Encourages foreign investment, may lead to exploitation B. E-commerce, subsidies
Which of the following statements best reflects the situation of women in the French Revolution?