ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

According to the most recent statistics, the literacy rate in Guatemala is approximately 83%, while Argentina's literacy rate is close to 98%. Which is the BEST
list all of the odd numbers less than 20 in numerical order
Which words in the sentence make up the adverb phrase? Bees make honey from pollen and nectar. a. Bees make b. make honey c. from pollen and nectar d. honey fro
is 25 to 16 proportional to 5 to 4
Which resource do programmers sometimes have to refer to and use during planning the logical steps of the solution? a. pseudocode b. design documents c. compile
What is the 4 methods that can be used to separate mixtures?
How do you simplify 13/78
If the substance entering the cell was in higher consonstration inside the cell than outside the cell ,what type of transport would be required
is 3/5 equivalent to 6/8
why did the roaring twenties get its name