swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

What percent of earths surface is made up of oxygen
Factors like lack of variation and environmental changes can cause a species to fail to survive. This is known as A. conservation. B. evolution. C. extinctio
What is one advantage of using a computer over a graphing calculator?
What were The main causes of the us war of independence
which statement best describes capitalism
Which is the chemical name of the product formed when copper reacts with gas in air?
Inflation causes the price of goods and services to __________ over time. a. fall b. rise c. vary d. freeze
What is the type of tissue that consist of living cells surrounding by an extracellular matrix?
What is 7 hundred x 10 in unit form?
What's bigger 8/15 or 11/20 (fractions)