emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

I need help finding the answers for bill nyes the origin and evolution of life worksheet
If A = {x | x is an even integer}, B = {x | x is an odd integer find a u b
How MIGHT stock issues be preferable to borrowing money for firms looking to finance operations?
WHAT TO THE SLAVE IS THE FOURTH OF JULY? By Frederick Douglass Extract from an Oration, at Rochester, July 5, 1852 Fellow-Citizens—Pardon me, and allow me to as
which statement about magnetic force is false ? a. it is expected over a distance. b. it affects only certain types of matter c. it includes forces of attractio
Find the x and y intercepts 5x -2y =10
How does the U.S Supreme Court indicate that it will hear an appeals case?A. it drafts an opinionB. it sends the lawyers a letterC. It issues a writ of certiora
Making connections between ideas from multiple sources to create or support a single, main idea is: A) citation B) plagiarism C) synthesis D) evaluation
The sun is directly over the equator on what day of the year?
Which of the following suggestions would best enhance readers understanding of this poem?