birdwelb birdwelb
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

How much is saved by buying a 20lb bag of brown sugar for $10.95 instead of 20 1 lb bags for $.89 each

Respuesta :

lavernewhite61056
lavernewhite61056 lavernewhite61056
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
andreamoss andreamoss
  • 02-04-2020

Answer:

$6.85

Step-by-step explanation:

20  one pound bags times $.89= $17.80

$17.80-$10.95=$6.85

Answer Link

Otras preguntas

The length of a rectangular rug is 4 less than twice its width. The perimeter of the rug is 40 feet. What is the area of the rug? 1) 96 sq ft 2) 56 sq ft 3) 104
PLZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ HELPPPPPPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE I DO ANYTHING JUST HELP A shelf at a bookstore displays 30 books. O
13 students out of 25 have an ipad at home what person of food do not have an ipad at home​
PLEASE HELP I WILL MARK BRAINLIST IF YOU ANSWER CORRECTLY OR IF YOU JUST TRY BUT IF YOU ANSWER FOR THE POINTS IM REPORTING btw I CAN tell and help on both if yo
Work out the area of this quarter circle of radius 8 cm. Give your answer in terms of pie
Please help me! I need to graph this equation but I don't exactly know how.
a keyboard costs £28 before the sale. work out the total cost of the computer and the keyboard.
Substitute each variable to determine whether the inequality statement is true or false 16>f if f=17
Can someone please help me! On the part I highlighted, would that be considered a simile?
What was the most advanced Native American tribe?