invictus3k invictus3k
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 0.4 cups of sugar costs $7.36 how much does 0.1 cup of sugar cost

Respuesta :

knightlyssaj knightlyssaj
  • 02-04-2020

Answer:

$1.84

Step-by-step explanation:

You take $7.36 and divide it by four.

Answer Link

Otras preguntas

19. A sentence taken word for word from a book is called a _______ quotation.
Which of the following regularly carries air pollution from China to areas of South Korea? A. heavy rains B. ocean currents C. wind storms D. the flow of rivers
Last year Maria made herself stop studying at least 20 minutes before every test, so that she went into the test relaxed. She got As in all her classes. This y
HELP ME PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!! find all real numbers x such that 3x-4<5 or -8x-19<21
Find the unit price for each option shown below. Round to the nearest cent when necessary. Option I: 10 candy bars for $6.75 Option II: 12 candy bars for $7.25
A car is moving at a speed of 50 km/hour. The driver takes her foot off of the accelerator and the car coasts to a stop. Why
Shelby earns $190 per week at her part time job and she spends $15.20 each week eating at the local fast food restaurant. What percent of her weekly income does
Virginia and edgar would like to supplement their income with an investment in bonds. which type of bonds would most likely give them the highest rate of retur
What is the order of the set A={-1,20,3,17,5}
A female condom protects each partner from contracting any STDs. True False I think False, though