rose831
contestada

4 glue sticks cost $7.76.
Which equation would help determine the cost of 13 glue sticks?
A: x / 13 = 4 / $7.76
B: 13 / x = $7.76 / 4
C: 4 / $7.76 = 13 / x
D: 13 / 4 = 13 / x
C: None of the above​