soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did Britain refuse to withdraw troops from Ohio valley despite the agreement they made with the us in the treaty of Paris
What is equivalent to 6/8?
Carlotta is making blue and orange necklaces in several lengths. For each necklace, her ratio of blue beads to orange beads is 3 to 2. How many orange beads wil
Is the equation y=2x+10 proportional?
Why does goodall begin her argument by acknowledging that many people dislike insects? how does this order of ideas develop her claim?
_____ transfers heat within the atmosphere and ocean.a. convection b. radiationc. condensationd. conduction
What is the balanced equation when aluminum reacts with copper (ii) sulfate? i don't know how to do this
Why is jane goodall brave?
Which of these are possible effects of alcohol on a fetus? A. Cognitive disabilities and COPD B. Emphysema and COPD C. Cognitive disabilities and birth
Any help please???????