morgannicole2407 morgannicole2407
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of soup for $15. How much would it cost you to buy 7 cans of soup?

Respuesta :

kaylathereader99
kaylathereader99 kaylathereader99
  • 03-03-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

12 cans divided by $15 dollars is $0.80

Answer Link

Otras preguntas

Which activity uses an electromagnet? A. polishing the floor B. using a door bell C. lighting a room D. cookingAnswer?​
Which layer abstracts away the need for any other layers to care about what hardware is in use?
Betsy, a recent retiree, requires $5,000 per year in extra income. She has $70,000 to invest and can invest in B-rated bonds paying 13% per year or in a certifi
1. How do you describe the path that the light passes through when it travels? 2. What happens during dispersion of light?3. What are the different colors of li
What does "Variation" mean? Two or more things are different in a population or group Two or more things arethe same in a population or group
Measure of angle U . Help quick ​
Select the correct answer. Function m is the result of a transformation on the parent tangent function.
PLEASE LOOK AT PICTURE AND HELP!!!
please help me, I'll give brainliest ​
The graph here shows a generalized population of deer on plateau. The primary food source for these deer is grasses on plateau. The area has been cleared of nat