sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

A certificate of deposit pays a higher interest rate than a savings account because the money is
A cab charges $1.50 for the 1st mile and $0.50 for the additional mile right insolvent a inequality to determine how many miles Sharon and can travel if she has
What technological goal(s) did President John Kennedy set for the nation? a. a fiber-optic network connection to all parts of b. the nation c. a space program t
Which of the following is the smallest volume? A. 2500 mL B. 250 cm3 C. 2.5 x 10-2 L D. 25 m3
Ustedes___ (estudiar) en la biblioteca
Six less than the product of four and a number x?
What does it mean when World War I is referred to as a "total war”? Many aspects of society were obliterated during the war. Everyone had to serve in the milita
make k the subject for 3t = 7k/13 - 17 and 7k = 4k/3t - 11t
Which of the following provisions was part of the first draft of the Articles of Confederation submitted to the Second Continental Congress? A. Limited and res
Which contributes to the dissolution of sugar in water?