iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

The vertical sequence of the layers of soil is called a soil
germany has a land area of 134,835 square miles and a water area of 3,011square miles .what is the total area of Germany
what foods are good for skin and hair, and what vitamins do they have in them???please answer this, need the answer URGENTLY!!!
A bakery baked 184 loaves of bread in 4 hours. how many miles and 1 hour
True or False.. Habitat destruction is a disadvantage of geothermal energy.
drew's weekly allowance is $8. His friend jan's weekly allowance is $10. Drew spends $3 a week and jan spends $4 a week. WRITE TWO EXPRESSIONS TO SHOW HOW MUCH
-3x+25+x+21=2please explain the steps i'm really confused
$0.90x + $8 = (16 + x)($0.65)
Manuela planted 5 patches of beans Each patch had 8 rows of 27 beans plants. How many bean plants are in each patch? How many bean plants did Manuela plant in a
What are greenhouse gases?