idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

1 Point
Gerald has $25 to buy maps for his hiking class. Each map costs $3. How
many maps can he buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

makailaleroy734
makailaleroy734 makailaleroy734
  • 03-12-2019
The answer is 8 maps
Answer Link
juvngvbriel
juvngvbriel juvngvbriel
  • 03-12-2019
8 maps is your answer
Answer Link

Otras preguntas

how many 5/8 pound bags does it take to make 13 pounds of soil?
how do you solve: 4 + |k + 1| <15
Antonio sold a hat for $18. His wholesale cost was $8. What was the percent markup?
Which cell part converts food into energy that is usable by a cell?
How to solve mufti step equations 6a+5a=-11
A spinner is divided into 16 sections.3 sections are red 6 are blue 5 are purple and 2 are orange. If you spin the spinner what is the probability that you will
how must a projectile be launched in order to maximize its range?
The cost of living last year went up 7%. Fortunately, Alice Swanson got a 7% raise in her salary from last year. This year she's earning $42,805. How much did s
2x+8=22 how do I figure out the answer to problem 2x+8=22 ?
can you simplify 25/4? if so, how?