brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

A chemist decides that she wants an increased amount of product from an endothermic reaction. Which of the following methods would guarantee that she would achi
guys give credits to jeonjungkook123 BTW im putting this on maths so i could get people attention who wants 23 points for free
guys give credits to jeonjungkook123 BTW im putting this on maths so i could get people attention who wants 23 points for free
Please help Solve for y. 12 4 y € = 1/2 y y = [?]√ [ Enter answer in simplest form. Enter
In triangle OPQ, the measure of angle Q=90°, OQ=33, PO= 65, and QP= 56. What ratio represents the tangent of angle P?
An angle measures 8° more than the measure of its complementary angle. What is the measure of each angle? ​
A chemist decides that she wants an increased amount of product from an endothermic reaction. Which of the following methods would guarantee that she would achi
R2.00 per R100.00 withdrawal of R500
the graph of f(x)=|x-h|+k contains the points (-6,-2) and (0,-2). the graph has a vertex at (h,-5). descrie how to find the value of h. then, explain how this v
1. An ion from a given element has 13 protons and 10 electrons A. What is the charge on the ion? B. What is the name of the element? C.What is the symbol for th