itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me please
1. Which word suggests the most appealing behavior?a. Festoonb. Jocularityc. Irascibilityd. malevolence
Spanish-Write complete sentences using the cues and saber or conocer.
How long would it take a p wave to travel 100 km?
If cost of 15 eggs is ? 75, then find out the cost of 4 dozens eggs. A 185 B 150 C 300 D 240
How might water be a factor in the landscape (shape of the land) of a mountain area compared to a desert area?
I have been reading the book Frankenstein by Mary Shelly. I am looking for this quote in the book. "it was the secrets of heaven and earth that i desired to lea
PLEASE HELP! Complétez la phrase avec le bon mot de vocabulaire. Amélie regarde ____ entre le journaliste et le président. la publicité l'interview la météo le
Identifying Parts of an Ecosystem Warm-Up Match each term to the appropriate description. ecosystem allorca whales, fish, and seaweed living in one area populat
You just learned how search, wikis, commerce, and news have changed as a result of technology. Pick a search engine, wiki, online business, or news outlet, and