TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

a train starts from rest and speed up to 20%m/s in a time of 10 seconds. determine the acceleration of the train?
PLEASE HELP ME Which of the following codes for a specific protein? DNA gene enzyme chromosome Which of the following is single-stranded, found throughout the c
why were mosques originally built in the Ghana empire A) for the common people, who were mostly Muslim B) for the king, who was a Muslim C) for the Muslim merch
Jason takes 2 cL of medicine. How many ml is this
Use the elimination method to solve the system of equations. X+y=-3 X-y=13
what are 1/4,9/20,3/15,and 8/25 equal to
Three individuals form a partnership and agree to divide the profits equally. X invests $9,000. Y invests $7,000, Z invests $4000. If the profits are $4,800, ho
Maria walked 3 km west and 4 km south . calculate how far she is from her starting point.
How to calculate PI number?
PLZ HELP ME and tell me how to get to my answer. What is the mean absolute deviation for the data? 30, 35, 35, 40, 55 A. 5 B. 6.4 C. 6.8 D. 25