citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Please answer fast!!!!!! The question is in the attached picture...
the increase of current when 15 V is applied to 10000ohm rheostat which is adjusted to 1000ohm value​
Thuyết minh về con trâu ở làng quê Việt Nam trong đó có sử dụng các biện pháp nghệ thuật
Which expression is equivalent to 24 ⋅ 2−7? (5 points) 1 over 2 to the power 11 1 over 2 to the power 3 23 211
SOLVE ASAP! Given f(x) = -5x + 1, solve for x when f(x) = -4.
Need HELP due in 2 minutes!!! Write the explicit formula for the sequence, and use to evaluate for the given term.
Find the value of the variable
what is a frigid A.very cold B.very cozy C.very hot D.very warm​
1.05*9.5 evaluate using identities
I've got x/7 = -9 for the first step but I don't know how to get rid of the 7, is it × or ÷?​