sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

What is the shark's strongest sense?
Which choice identifies the kind of sentence and the correct end mark? Would you like a glass of water A. declarative, period B. exclamatory, exclamation point
which of the following is a true statement? A. All squares are rectangles B. All rectangles are squares C. All rhombuses are squares
The sum of two consecutive integers is 37. Write an equation that models this situation and find the values of the two integers.
Is a ziggurat still used today?
In " The Great Gatsby," what does Jordan tell Nick when they see each other after Gatsby's death? a.) she is engaged to another man b.) she knows that Daisy was
What is the shark's strongest sense?
What are causes of neurosis?
what amendment gives us freedom of religion
the cost for n students to attend a workshop is 7n plus $12. What is the cost for 6 students to attend