RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

What was another name for the spanish navy in 1588?
Which best explains why the guards are displaying books?
two and twenty five hundredths less than the quotient of x and two is equal to the sum of three and six tenths and quadruple of x. what is the solution to the e
Pedro filos a Gales 2/4 full with Orange juice. Write a fracción with a denominador of 6 that isgreater than 2/4
How to find the surface area of an irregular cylinder
What would be a solid topic for an oral response to literature ?
Stanley's parents want him to study engineering in college, and Stanley has applied to several engineering colleges without actually considering what an enginee
Can someone please tell me if I am correct?
True or false learning is more difficult when you are able to work with your own learning style
What kind of help does the support group american council on alcoholism provide? a. it helps friends and family deal with the alcoholic. b. it provides referr