yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

deuce the first equation of motion by mathematical method​
Last month, ice cream cost $7 a gallon. This month, consumers are willing to pay $8 a gallon. What will probably happen to the quantity of ice cream supplied? w
Which of the following molecules has the highest boiling point? a. CH4 b. BH3 c. NH3 d. SH2
under what circumstance it is necessary to conduct geodetic survey???​
What is the strength of the electric field in a region where the electric potential is constant?
DOES ANYONE KNOW HOW TO FIND WHAT SLOPE REPRESENTS??? PLEASE HELP ME
solve this and explain it to me please​
The National Board of Health gave cities and towns the authority to build sewage and sanitation system. true or false?​
The Progressive Era was a time of social change O True O False
you can speak.............at the young farmers club meeting a)free b)freedom c)freely