donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

George Stephenson made important contributions to the revolution in transportation. Mark the statement if it is is true about him. A. His most famous steam-powe
what contribution did the t-patchers mack in world war 2? a. they parachuted into normandy before d-day b. they built railroads in burma c. they manned prisoner
what is 4 times the sum of 14 and 26?
allen needs 3 quarts of water to fill a pot for soup how many times will he need to fill 8 ounces measuring cup to fill the pot
compare the ways in which hitler, churchill, and roosevelt used their powers as a gifted speakers to accomplish their political aims during ww2
What do the big kids call hazel, in honor of her speed? a. atlas b. hercules c. mercury d. hermes
It is our true policy to steer clear of permanent alliances with any portion of the foreign world; so far, I mean, as we are now at liberty to do it; for let m
????????????????????
Aleta's puppy gained 3/8 pound each week for 4 weeks. Altogether, how much weight did the puppy gain during the 4 weeks?
what is 9.6 is ten times as much as