brutalgitaffe brutalgitaffe
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plz help me with this

Can someone plz help me with this class=

Respuesta :

sissy200112 sissy200112
  • 06-02-2019

Answer:

its b

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

The cost of toothpaste is $6.00 for 3 tubes. At this rate, how much do 12 tubes of toothpaste cost? $15.00 $24.00 $36.00 $72.00
Although it seemed quite important in 1788, Amendment _______, barring the quartering of soldiers in private homes, is outdated today.
what tpye of stress results when two tectonic plates diverge A.compression B.Tension C.force D.Shear
What is the area of the figure
Your study buddy claims that an electron always experiences a force in an electric field, but not always in a magnetic field. do you agree? why or why not?
Sally can paint a room in 99 hours while it takes steve 44 hours to paint the same room. how long would it take them to paint the room if they worked​ together
During the 1900s, many chemical companies invented a variety of plastics. Plastics are used in a wide array of technologies, including food packaging. Describe
Eliza wants to increase the yield of her herb garden. A friend suggests that Eliza pinch off the tops of the plants as they grow. Which fact about the apical me
All of these. WORTH 20 POINTS!!!!!!!
When Rama and Sugriva help each other in the Ramayana, what might their alliance reveal about ancient Indian culture?