jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

As the elements of Group 17 are considered in order of increasing atomic number, there is an increase in (1) atomic radius (2) electronegativity (3) first ioniz
Let f(x) = -2x^2 and g(x) = 2x - 4. On the set of axes, draw the graphs of y = f(x) and y = g(x). Using this graph, determine and state all values of x for whic
please i need help on #7
Which nation's legislature refused to join the League of Nations? a. Great Britain b. France c. Italy d. United States
Simplify (-5.12) - (-4.7) + (7.021)
whole number and fraction
A document that states the principles intended to guide a family firm through times of crisis and change, including the succession process is called the: busin
True or False? European society in the 1400s was based on strict social heirarchy, and few people rose above the social position of their birth.
what were the connections between the Holy Roman Empire and the church?
The Preamble of the Constitution demonstrates that the writers believed that sovereignty belongs to the (1) federal government (3) president (2) state governmen