jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

How can thieves steal an identity? I. dumpster diving II. phishing III. changing others' addresses IV. skimming a. I & II only b. II & III only c. I, II
I need help with this formula about this initial investment loss.​
Which list represents the coefficient of the term?
How did James Madison affect modern day democracy
It costs Bonita Industries $12 of variable and $5 of fixed costs to produce one bathroom scale which normally sells for $35. A foreign wholesaler offers to purc
Which of the following plate boundaries and hot spots have volcanic activity (magma generated)? Choose all possible correct answers. You will lose points for co
Are lightning fatalities more frequent, less frequent, or at the same rate today as they were in the 1950s? Select one: a. more frequent b. less frequent c. sam
How have blogs affected journalism? they represent an alternative source of news they have an agenda-setting effect they provide a check on the traditional medi
When a baseball pitcher makes a decision to throw a ball, that nerve signal branches out from the brain to a vast number of neurons in order to engage the numbe
Please help . Thank you