garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

If f(x) = 3^{2+x}-3f(x)=3 2+x −3, what is the value of f(-4)f(−4), to the nearest hundredth (if necessary)?
Why did herbert hoover cause the great depression.
Find the slope of the line that passes through the point (-3,20), (12,15)
What is the decimal multiplier to decrease by 15%?
What does it mean to say that a function is linear? Select all that apply. A. The function has a graph that includes the point (0,0). B. The function can be des
What is m + 5n where m = 1 and n = 5? CHOOSE THE RIGHT ANSWER:A. 26B. 52C. 25D. 62HELP! (T^T)​
The expression 63+81, How can you can use the distributive property in the GCF to find a equivalent expression? Explain how can you check your answer
A scuba diver descends farther down into the ocean from an initial depth of 13.6 feet below sea level. The scuba diver descends at a constant rate for 2 1/2 min
How to calculate allele frequency.
Juan Carlos y Isabela pronoun