monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
what's 200 subtracted from 33
I need a love poem for my beloved. poem should be must 3 stanza
give inscription about revolt of 1857? meet?
thetta is an angle i a right angle triangle tan thetta= 28/47 what the value of thetta give you answer in degrees to 1d.p.
Racionalización, matemática. Ayuda jeje
It was a mine town, uranium most recently. Dust devils whirled sand off the mountains. Even after the heaviest of rains, the water seeped back into the ground,
4. The rabbit population on a small Pacific island is approximated by: = 3000 1+200−0.4 with t measured in years since 1800. a. Graph P. Does the population le
HELP PLEASEWhat is the volume of the cylinder?
If the difference of p(x)=ax^4/5 + x^3/3 -2x^2/5 + bx/7 -1 and q(x)= x^4/5 + x^3/4 -1/3 x^2 +1/2 x + 3 is h(x) =1/5 x^4 + 1/12 x^3 - 1/15 x^2 + 5/14 x - C then
HELP ME PLEASEWhat is the area of the polygon?Do not add units just the number.